


Core Class
K-3rd (approximately)
Two days per week
One day per week
3 hours per day
All core subjects taught
$275/mo. two days per week
$150/mo. one day per week
Writing Class
4th grade - 7th grade (approximately)
Two days per week for one hour
Teacher graded
$130/mo.
Math Class
4th grade-7th grade (approximately)
Two days per week for one hour and fifteen minutes
Teacher graded
$130/mo.
Create Your Own Website With Webador